Carmen Grup

Carmen Grup

Akülü Sandalye Aküsü Modelleri ve Özellikleri

07.08.2020

Akülü Sandalye Aküsü Modelleri ve Özellikleri

 

Akülü arabalar, Engelli araçları ve Scooter lar için aküler. Model olarak farklı voltaj ve amperde akü çeşitleri olmasıyla beraber fiyatları da bu özelliklere göre farklılık göstermektedir. Kuru ve Jel olarak iki farklı çeşitte üretilir

Akülü sandalyelerde çift kullanılır. Akü Tipi: Kuru ve Jel Akü olmak üzere iki çeşit akü tipi vardır. Jel Aküler, Kuru Akülere göre daha kullanışlı ve uzun ömürlüdür. Jel Akülerde akü dolana kadar şarj etme zorunluluğu yoktur. Jel aküler kış şartlarına, soğuk havalara kuru akülere göre daha dayanıklı yapıdadırlar.Marka ve Model: Akü fiyatları farklı markalar ve modelleri ile birlikte değişim gösterebilir.Voltaj: Akü voltajı 6 ile 12 Volt arasında değişmekle beraber fiyatlarda da değişim görülmektedir.Kapasite(Amper): Akülü Sandalye aküleri, 1.2 Amp.den başlayıp, 250 Amp`ye kadar çıkabilmektedir. Dolayısıyla bu durum fiyatı da etkilemektedir.Fiziksel Ölçü: Akülerin uzunluk, genişlik ve yükseklik gibi ölçüleri arasında farklılık görülmektedir. Fiyat farklılığında etkili bir unsurdur.Ağırlık: Farklı ağırlıkları olan akülü sandalye akülerindeki, fiyat çizelgesinde de farklılık görülebilir. Akü Fiyatları, akülerin farklı özelliklerde olması sebebiyle farklılık gösterir.

 

AKÜLERİMİZ TÜM WOLLEX MODEL AKÜLÜ TEKERLEKLİ SANDALYELERE UYUMLUDUR

Bize en sık sorulan biride aküleriniz bizim aracımıza uyar mı sorusu. Bu soruya toplu yanıt vermek adına. Evet satışını yaptığımız tüm aküler bütün wollex model akülü sandalyelere %100 uyumludur. Zira akülü araçlarda temel bir kural vardır. Tüm akülü engelli araçları 12 volt toplamda 2 adet akü olduğundan 24 volt ile çalışır. Burada kritik nokta akünün 24 voltu tamamlamasıdır.

 

En çok kullanılan aküler;

  • 2 Volt 26 amper

  • 12 Volt 28 amper

  • 12 Volt 33 amper

  • 12 Volt 40 amper

  • 12 Volt 55 amper


Yorumlar